Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

Vinkler s.r.o
Luštěnice-Voděrady 1,
294 42
tel: +420 731 128 168
napište nám

Poradna
Montáž teras

Začínáme výběrem vhodné terasy:

Máme na výběr z evropských nebo exotických dřevin.Exotické dřeviny se nejčastěji doporučuji kvůli své odolnosti k bazénům a do náročnějších klimatických podmínek.Evropské dřeviny se nejčastěji používají na terasy kolem domu nebo altánu kvůli své cenové dostupnosti.

Jak na montáž?

Vlhkost dřeva lze změřit vlhkoměrem. Na jaře a v létě klesne vlhkost terasového obložení při déletrvajícím počasí i pod 10% a v zimě stoupne až k 25%. Proto by při pokládaní měla být dodržena vlhkost cca 14-18% kvůli spárám mezi terasovýma prkny.  

Dilatační mezery pro doporučenou šířku prken od 90 mm do 146 mm je nutno při pokládce dodržet spáru cca 8,5mm záleží na vlhkosti terasových prken (doporučení: spára minimálně 6% šířky prkna). Spodní konstrukce terasového obložení i upevnění na podklad musí být nadimenzovana tak, aby terasová prkna odolala zkřivení způsobenému bobtnáním nebo sesycháním. Latě nebo dokonce lišty nemají dostatečný odpor vůči deformačním silám. Jako spodní konstrukce se hodí dřeviny,ze stejní dřeviny jako zvolena terasa z důvodů stejné roztažnosti dřevin.

Podklad pod terasovým obložením mohou být hranoly široké maximálně 50mm. Při větší šířce je nutno pomocí podložek dodržet vzdálenost mezi obložením a spodní konstrukcí minimálně 7 mm.

Rozestupy mezi hranoly spodní konstrukce závisí na tloušťce terasových prken.Podkladní hranoly by měly mít rozestup od sebe 40 až 60cm.Tyto relativně malé odstupy podkladových hranolů zajišťují, že zakřivení jednotlivých prken zůstává v normě a terasové obložení je tím pádem rovné.

Přesahy terasových prken nad spodní konstrukci by měly být min. 50mm, ale max. 100mm.

Výběr vrutu by se měl řídit typem zvolené dřeviny a čemu bude muset odolávat (chlor,slaná voda atď.).Délka vrutu min. 2,5 krát síla terasového prkna.Průměr vrutu min.4,5 mm.

Každé prkno je nutno předvrtat otvor nepatrně větší než průměr vrutu ale menší než hlavička vrutu a otvor zahloubit, aby se zabránilo štěpení a tvorbě trhlin. Hlava šroubu musí být v rovině s povrchem terasového prkna.

Osazení vrutu musí být minimálně 15 mm od kraje terasového prkna. Od konce prkna (čela) se doporučuje minimální vzdálenost vrutu 50 mm resp. maximálně 100mm. Každý spoj prken musí být podložen.

Rádi vám s montáží terasy pomůžeme nebo přímo zrealizujeme.

Dřevěné obklady

Dřevěné obklady mají i přes nástup moderních trendů stále své místo v interiérovém i vnějším řešení našich domů. Dřevěné obklady mají v interiéru dvojí základní využití- podlahové nebo obkladové palubky. Obě varianty se vyrábí frézováním nejčastěji z jehličnatého dřeva. Výsledkem jsou poté dřevěné palubky v daných velikostech a s pero-drážkou.

 

Ploty a oplocení

V případě, že chcete oplotit svůj pozemek, nabízíme kvalitní Plotovky - smrková prkna o rozměrech 18x120. Délka prken je od 3 m do 5,1 m.

Plotovky jsou sušené, zpracované a ošetřené tak, aby se předešlo jejich zkroucení.

Zvýšit odolnost plotových prken Vám pomůže i vhodně zvolený výrobek z široké nabídky barev a impregnací na dřevo.

U nás se sice soustředíme na dřevo a dřevěné ploty, ale ne každý chce mít okolo domu dřevěný plot. Pokud si postavíte plot z poplastovaného pletiva, můžete ušetřit a přitom máte vynikající kvalitu.

Kvalitní české poplastované pletivo je stále nejpoužívanějším typem oplocení pozemků, tj. rodinných domů, průmyslových objektů, sadů, vinic, zahrad, atd.